Cornell University - Graduate and Professional Student Assembly

Status: Active
First Name Last Name NetID Uid Membership Type - Role Term
Alejandra Rodriguez Jaramillo ar2367 13810 Field Member - PPMB/SAGES AY 2020-2021
Alex Ogbonna aco46 13924 Field Member - Plant Breeding AY 2020-2021
Alex (Jin-Taek) Hong jh697 14140 Ex-Officio Member - Graduate/Professional University Assembly Representative AY 2020-2021
Alicia Sontag aas428 13744 Voting Member - Cornell Law School Representative AY 2020-2021
Alison Bidjarano acb363 14096 Voting Member - College of Veterinary Medicine Representative AY 2020-2021
Amanda Cirillo ac2878 13990 Voting Member - Cornell Law School Representative AY 2020-2021
Andrew Hubble ahh92 13515 Field Member - Biological and Environmental Engineering AY 2020-2021
Arielle Johnson arj66 13298 Ex-Officio Member - Chair of the Graduate and Professional Student Assembly Finance Commission AY 2020-2021
Arielle Johnson arj66 13298 Field Member - Plant Biology AY 2020-2021
Auriole Fassinou arf75 13471 Assembly Manager - Clerk of the Assembly AY 2020-2021
Bridget Hayes bbh49 14673 Field Member - Human Development AY 2020-2021
Bryce Lipinski bml225 12749 Field Member - Chemistry and Chemical Biology AY 2020-2021
Camillo Stubenberg css295 14032 Field Member - Development Sociology AY 2020-2021
Casey Silver crs376 14031 Field Member - Applied Economics and Management AY 2020-2021
Casey Ching cc2623 13439 Field Member - Civil and Environmental Engineering AY 2020-2021
Catie Ball cjb356 13975 Field Member - Astronomy and Space Studies AY 2020-2021
Charlotte Logan cjl333 14100 Field Member - Linguistics AY 2020-2021
Chloe Siegel css293 13983 Field Member - Plant Pathology and Plant-Microbe Biology AY 2020-2021
Christa Deneault cd576 13974 Field Member - Economics AY 2020-2021
Christine Ohenewah ceo63 14632 Voting Member - Cornell Law School Representative AY 2020-2021
Cody Duell cjd259 13605 Ex-Officio Member - Faculty Teaching, Advising, and Mentoring Award Committee Chair AY 2020-2021
Cody Duell cjd259 13605 Voting Member - Physical Sciences Representative AY 2020-2021
Cody Duell cjd259 13605 Ex-Officio Member - Graduate/Professional University Assembly Representative AY 2020-2021
Colin Evans cpe28 14661 Field Member - Earth & Atmospheric Sciences AY 2020-2021
Colin Evans cpe28 14661 Field Member - Geological Sciences AY 2020-2021
Cristina Hung ch567 14041 Field Member - Romance Studies AY 2020-2021
David Nasca dgn26 14672 Field Member - Art AY 2020-2021
David Dunham dd567 11024 Chair - President AY 2020-2021
Dennis Wegner dw544 14102 Field Member - German Studies AY 2020-2021
Diana Halikias dh736 14447 Field Member - Mathematics AY 2020-2021
Dinghuan Wang dw595 13991 Voting Member - Cornell Law School Representative AY 2020-2021
Elias Beltran ejb327 13987 Field Member - Comparative Literature AY 2020-2021
Elmer Li zl685 13989 Field Member - Policy Analysis and Management AY 2020-2021
Emery Schoenly es978 14121 Voting Member - Johnson Graduate School of Business Representative AY 2020-2021
Ethan Call erc223 14069 Voting Member - Master of Industrial and Labor Relations Representative AY 2020-2021
Eugene Law epl49 11506 Field Member - Soil and Crop Sciences AY 2020-2021
Felicia Setiono fjs66 13988 Field Member - Nutritional Sciences AY 2020-2021
George Stack gms252 13923 Field Member - Plant Breeding AY 2020-2021
Gina Giambattista ggc9 11155 Office of the Assemblies - Director, Office of the Assemblies AY 2020-2021
Griffin Berlstein glb84 14036 Field Member - Computer Science AY 2020-2021
Hannah Cole hrc37 14284 Voting Member - Arts & Humanities Representative AY 2020-2021
Hannah Bidigare-Curtis hnb34 14064 Voting Member - Social Sciences Representative AY 2020-2021
Hannah Bidigare-Curtis hnb34 14064 Field Member - Design & Environmental Analysis AY 2020-2021
Hayden Waller whw84 12937 Field Member - Neurobiology and Behavior AY 2020-2021
Heidi Xu yx483 14119 Voting Member - Social Sciences Representative AY 2020-2021
Isabel Choisnowski imc37 14040 Field Member - German Studies AY 2020-2021
Jacob Simon js2629 14101 Field Member - Earth & Atmospheric Sciences AY 2020-2021
Jaewon Sim js2689 12689 Ex-Officio Member - Student-Elected Trustee (Undergraduate) AY 2020-2021
James Baker jtb243 13765 Ex-Officio Member - Student-Elected Trustee (Undergraduate) AY 2020-2021
Jan Allen jea239 13486 Ex-Officio Member - Associate Dean for Academic and Student Affairs, Graduate School AY 2020-2021
Jaron Kent-Dobias jpk247 12875 Field Member - Physics AY 2020-2021
Jason Ludwig jdl328 14039 Field Member - Science and Technology Studies AY 2020-2021
Jeff Pea jtp239 13415 Field Member - Biological and Biomedical Sciences AY 2020-2021
Jeff Pea jtp239 13415 Ex-Officio Member - Graduate/Professional University Assembly Representative AY 2020-2021
Jeremy Faulk jdf269 13982 Field Member - Design & Environmental Analysis AY 2020-2021
Jordan Dotzel jad443 14287 Voting Member - Physical Sciences Representative AY 2020-2021
Karina Beras kb283 14066 Field Member - Anthropology AY 2020-2021
Karina Beras kb283 14066 Voting Member - Social Sciences Representative AY 2020-2021
Kasey Laurent kml287 13517 Ex-Officio Member - Graduate and Professional Student Programming Board Chair AY 2020-2021
Kasey Laurent kml287 13517 Voting Member - Physical Sciences Representative AY 2020-2021
Katherine Masters kam497 14068 Voting Member - Masters Student Representative AY 2020-2021
Kathleen Smith kts57 14037 Field Member - Applied and Engineering Physics AY 2020-2021
Kavya Krishnan kk798 13028 Voting Member - Vice President for Communications AY 2020-2021
Kiran Tomlinson kt592 14035 Field Member - Computer Science AY 2020-2021
Lindsay Fennell lff39 13986 Field Member - Entomology AY 2020-2021
Logan Kenney lrk74 13450 Ex-Officio Member - Graduate/Professional University Assembly Representative AY 2020-2021
Lucas Smith ls678 13324 Ex-Officio Member - Student Assembly Liaison to the GPSA AY 2020-2021
Madeleine Keefe mrk258 13419 Voting Member - Life Sciences Representative AY 2020-2021
Maggie O mo433 13466 Field Member - English Language and Literature AY 2020-2021
Marena Minelli mem532 14660 Field Member - Biophysics AY 2020-2021
Marisol Valverde mpv34 13980 Field Member - Ecology and Evolutionary Biology AY 2020-2021
Mark Mandych mam833 13984 Field Member - German Studies AY 2020-2021
Martik Chatterjee mc2548 14286 Voting Member - Life Sciences Representative AY 2020-2021
Martik Chatterjee mc2548 14286 Voting Member - Vice President for Internal Operations AY 2020-2021
Martik Chatterjee mc2548 14286 Ex-Officio Member - Student Advocacy Committee Chair AY 2020-2021
Matt Schoeffler ms3556 14095 Voting Member - Johnson Graduate School of Business Representative AY 2020-2021
Matthew Sturgeon mts266 14120 Voting Member - Johnson Graduate School of Business Representative AY 2020-2021
Megan Gelsinger mlg276 13973 Field Member - Social Sciences AY 2020-2021
Megan Sawey mes476 13978 Field Member - Communication AY 2020-2021
Meredith Welch msw274 14188 Voting Member - Social Sciences Representative AY 2020-2021
Mila Cantar mjc494 14098 Voting Member - Masters of Public Administration Representative AY 2020-2021
Nicole Johnson nmj38 14038 Field Member - Mathematics AY 2020-2021
Nikola Danev nd398 14634 Voting Member - Executive Vice President AY 2020-2021
Nikola Danev nd398 14634 Field Member - Genetics, Genomics, and Development AY 2020-2021
Paul Vinhage pav47 13430 Voting Member - Arts & Humanities Representative AY 2020-2021
Peyton Cole pac265 14097 Voting Member - College of Veterinary Medicine Representative AY 2020-2021
Rama Adithya Varanasi rv288 14670 Field Member - Information Science AY 2020-2021
Richard Valitutto rev39 14662 Field Member - Music AY 2020-2021
Richard Tegtmeier rrt48 14668 Field Member - Plant Breeding AY 2020-2021
Rink Tacoma-Fogal rt464 14442 Field Member - Animal Science AY 2020-2021
Ruth Epstein rke27 14669 Field Member - Plant Breeding AY 2020-2021
Ruth Barankevich rab549 13981 Voting Member - Social Sciences Representative AY 2020-2021
Ryan Maloney rmm354 14216 Voting Member - Cornell Law School Representative AY 2020-2021
Sam Bosco sfb42 13512 Field Member - Horticulture AY 2020-2021
Sara Downs srd96 14062 Field Member - Biochemistry, Molecular & Cell Biology AY 2020-2021
Sarah Meiners sm2698 14671 Field Member - History AY 2020-2021
Sean Kim bk525 13615 Field Member - Mechanical Engineering AY 2020-2021
Stephanie Lopez sml363 14285 Voting Member - Arts & Humanities Representative AY 2020-2021
Stephanie Lopez sml363 14285 Ex-Officio Member - General Committee of the Graduate School Representative AY 2020-2021
Teairah Taylor tmt67 14659 Field Member - Communication AY 2020-2021
Tianyi Shou ts833 13985 Field Member - Comparative Literature AY 2020-2021
Tim Luttermoser tjl235 13715 Voting Member - Life Sciences Representative AY 2020-2021
Trevor Cross tsc85 13977 Field Member - Microbiology AY 2020-2021
Vacant Position Vacant 11893 Voting Member - Masters Student Representative (ENG) AY 2020-2021
Vacant Position Vacant 11893 Ex-Officio Member - Counsel AY 2020-2021
Vacant Position Vacant 11893 Voting Member - Physical Sciences Representative AY 2020-2021
Wendy Treat wgt2 14042 Assembly Manager - Senior Coordinator, Office of the Assemblies AY 2020-2021
Zahra Alzebaidi zaa25 13513 Field Member - Linguistics AY 2020-2021
Status: Inactive
First Name Last Name NetID Uid Membership Type - Role Term
Alex Loiben aml372 11596 Ex-Officio Member - Counsel (inactive as of 08/24/2020) AY 2020-2021
Alexa Cohn arc326 12601 Voting Member - Executive Vice President (inactive as of 09/28/2020) AY 2020-2021
Andy Barrientos-Gomez alb445 13048 Chair - President (inactive as of 09/28/2020) AY 2020-2021
Taylor Tejeda tnt52 14030 Voting Member - Vice President for Communications (inactive as of 09/28/2020) AY 2020-2021